Во што ќе го преживееш Божиќ?

Декемвриската атмосфера ги воодушевува нашите блогерки, кои блескаат во елегантни празнични аутфити.

Овојпат тие се решија за модерно, но топло здолниште, во кое празнично ќе блескаат. Можеш да го комбинираш со едноставна кошула или, пак, со омилениот бел џемпер.

Која модна комбинација ќе ја избереш ти?