Сите лица на џинсот

Кој не сака џинс? Оваа универзална класика нè следи секој ден, во секоја сезона и секогаш изгледа одлично. Го обожаваме, затоа што е едноставен и идеален за сите модни комбинации, а истовремено секогаш остава силен впечаток.  

Најпопуларните „skinny“ фармерки највеќе сакаме да ги комбинираме со кошули, сакоа и со плетени парчиња. На работа, заблескај во комбинација со сако и со омилените чевли. Смени ги за патики, широк џемпер и кожна јакна, па си подготвена за попладневно кафе со пријателките или за шетање низ градот. 

„Slim“ фармерките ги потенцираат женските атрибути и му прилегаат на секое тело. Во пролетниот час, одат одлично со преодна јакна и со плетени парчиња во боја. Во нив ќе се чувствуваш удобно, безбедно и самоуверено. 

Најпопуларни модели? Тоа дефинитивно се фармерките Carrie со низок струк и фармерките Alexa со висок струк.


Доаѓаат во бројни варијанти и нијанси, затоа не е случајно, дека во плакарот често имаме неколку различни модели. Темни, искинати или избледени, изборот е твој.;)

CARRIE

ALEXA

Со Carrie или Alexa не може да згрешиш.


Посети ги Tom Tailor продавниците и откриј ги сите лица на џинсот!